Başkandan Mesaj

 

PİHMED Pendik İmam Hatip Lisesi ve Pendik İlçesi İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği 17.05.1993 tarihinde “İmam Hatip Liseleri ve diğer eğitim ve öğretim kademesindeki öğrenci ve mezunlarla Pendik İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları arasında karşılıklı yardım ve dayanışmayı sağlamak, sosyal, kültürel, ekonomik, psikolojik sorunlarını ortaya çıkararak bu yönde çalışmalar ve araştırmalar yapmak, çözüme ulaştırmak için gerekli çabayı sarf etmek, üyeler arasında birliği sağlamak, okul ile manevi bağları devam ettirmek”  amacı ile okulumuzun ilk ve ikinci dönem mezunları tarafından kurulmuştur.

Derneğimiz, kurulduğu günden beri kuruluş amacına uygun olarak Pendik İmam Hatip Lisesi mezun, mensup ve öğrencilerine yönelik birçok hayırlı hizmetleri yerine getirmiştir. Son yıllarda Pendik ilçesinde açılan diğer İmam Hatip Lise ve Ortaokulları da faaliyet alanımıza dahil edilerek çalışmalarımız ilçe çapına yayılmıştır.

Bu güzel faaliyetlerin icrasında desteklerini bizlerden esirgemeyen mezun ve mensuplarımıza, okul idareci ve öğretmenlerine, kamu kurum ve kuruluşlarının idarecilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Yakup AKBAŞ

Yönetim Kurulu Başkanı